رها کردن اراضی کشاورزی بدلیل کم آبی خود باعث بحران‌های جدید زیست محیطی خواهد شد

» ایسنا- سرویس: استان ها - اصفهان
کد خبر: 92112920562
سه‌شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۲ - ۱۵:۴۷

برای غلبه بر بحران آب نیازمند نگرش‌های جدیدی هستیم

دبیر علمی سومین همایش کشاورزی در مناطق خشک و بیابانی گفت: شیوه توسعه بر مبنای آب دارای انتقاداتی است، زیرا توسعه باید بر مبنای آمایش سرزمین انجام شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران‌(ایسنا)، در اردستان، محمد کوشافر امروز‌(سه شنبه) در سومین همایش علمی کشاورزی در مناطق خشک و بیابانی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردستان ضمن انتقاد از شیوه کنونی توسعه در کشور، اظهار کرد: ‌پروژه‌های انتقال آب در گذشته اشکالات زیادی را در منابع آبی کشور ایجاده کرده است که برای غلبه بر بحران آب نیازمند نگرش‌های جدیدی هستیم.

دبیر علمی سومین همایش کشاورزی در مناطق خشک و بیابانی تصریح کرد: اینکه گفته می‌شود 90درصد منابع آبی کشور در کشاورزی مصرف می‌شود، نیاز به بازنگری دارد، زیرا در صورت اشکال در این عدد همه برنامه‌ریزی‌ها ناموفق خواهد بود.

کوشافر با بیان اینکه رها کردن اراضی کشاورزی به دلیل کم آبی خود باعث تخریب اراضی و بحران‌های جدید زیست محیطی خواهد شد، خاطرنشان کرد: هدف از برگزاری این همایش ارائه روش جدید مدیریت و ارزیابی روش‌های قبلی در زمینه استفاده از منابع آبی است.

به گزارش ایسنا، این همایش یک روزه با مشارکت دانشگاه‌های آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات خوزستان، کرج، شهرکرد، گلپایگان و خوراسگان برگزار شد.

/ 0 نظر / 22 بازدید