بی‌توجهی به هشدار 20 ساله سمن‌ها درباره محیط زیست

عضو جمعیت پیام سبز اصفهان با اشاره به اینکه سازمان‌های مردم‌نهاد حدود 20 سال است که نسبت به تصمیمات مسئولان و عواقب آن هشدار می‌دهند، گفت: هیچ‌کس در طول این سال‌ها به این هشدارها توجهی نکرده است.
    شماره : 13931029001114

93/10/29 - 16:01

به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان،‌ محمد کوشافر ظهر امروز در همایش هوای پاک در اصفهان با اشاره به همایش‌ها و نشست‌های متعدد درباره آلودگی هوای اصفهان اظهار کرد: باید بررسی کرد که چرا آگاهی از این مشکل به رفع مشکل منجر نشده است.

وی با بیان اینکه بین بارگذاری و توان این سرزمین تناسبی وجود ندارد، افزود: تجمع صنایع آلاینده در اصفهان و چند شهر اطراف آن ما را دچار مشکلات زیادی کرده است.

عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد تصویب و اجرای طرح جامع آلودگی هوا در استان اصفهان را قابل تقدیر دانست و بیان کرد: البته به این طرح انتقاداتی نیز وارد است.

وی حضور نخبگان در تصمیم‌گیری‌ها، پلمپ شعله مازوت سوز دو نیروگاه اصفهان و بهبود نسبی کیفیت بنزین را از دیگر اقدامات مناسب استان اصفهان در راستای کاهش آلودگی هوا برشمرد.

کوشافر با انتقاد از عدم اطلاع‌رسانی به موقع و صحیح درباره رسانه‌ها خواستار اصلاح شیوه‌های اطلاع رسانی درباره آلودگی هوا شد.

عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اصفهان افزود: در شرایطی که وضعیت هوا به مرحله هشدار می‌رسد، مسئولان بر اساس قانون موظف به انتقال سریع پیام از صدا و سیما هستند.

وی تصریح کرد: با وجود اقدامات مستمر مسئولین، در این زمینه اقدامات خوبی انجام نشده است.

کوشافر خواستار بازنگری در تعیین سهم منابع آلاینده شد و اظهار کرد:‌ اگر مطالعات جدیدی در این زمینه صورت گیرد، سهم صنایع به طور قطع افزایش می‌یابد.

وی همچنین در بخش دیگری از صحبت‌های خود خواستار ارائه گزارش آلودگی هوا با جزئیات شد و گفت: مدیریت هر کدام از آلاینده‌ها متفاوت است.

عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد همچنین با اشاره به دستورالعمل‌های بین‌المللی تدوین شده درباره گزارش میزان کیفیت هوا افزود: در حال حاضر کیفیت هوا در ایران به صورت میانگینی گزارش می‌شود.

کوشافر با بیان اینکه این استانداردها برای افرادی تدوین می‌شوند که در معرض خطر قرار دارند، اضافه کرد: باید بیشترین میزان آلودگی معیار محیط زیست قرار گیرد.

 

توضیح: در این سخنرانی آلودگی گوگردی هوا توسط صنایع و نیروگاه را 88 درصد اعلام نمودم که در برخی خبرها کلمه گوگردی ذکر نشده است.

/ 0 نظر / 25 بازدید