هوای اصفهان ظرفیت مواد آلاینده جدید را ندارد

فعال محیط زیست استان اصفهان:
هوای اصفهان ظرفیت مواد آلاینده جدید را ندارد

خبرگزاری فارس: عضو انجمن زیست محیطی استان اصفهان با اشاره به اینکه شهرک صنعتی محمودآباد آلودگی اصفهان را تشدید می‌کند، گفت: در حال حاضر هوای اصفهان بیش از توان خود آلودگی هوا را تحمل می‌کند و ظرفیت مواد آلاینده جدید را ندارد.

 

محمد کوشا‌فر امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در اصفهان با اشاره به اینکه پیش از مطرح شدن توسعه شهرک صنعتی محمودآباد توسعه واحد‌های صنعتی در اصفهان بیشتر با مشکلات زیست محیطی همراه بوده است، اظهار کرد: البته مشکلات زیست محیطی به صورت مستقیم با سلامت و رفاه مردم در ارتباط است.

وی با اشاره به اینکه در شرایط کنونی اصفهان توسعه شهرک صنعتی محمودآباد شهر را با تنش‌های جدید مواجه می‌کند، اضافه کرد: یکی از این موارد به مباحث تأمین آب در این بخش اختصاص دارد و افتتاح هر واحد صنعتی جدید به منابع آبی جدید نیاز دارد.

فعال محیط زیست استان اصفهان با اشاره به اینکه در این زمان چگونگی تأمین آب مورد نیاز برای توسعه این شهرک مطرح می‌شود، تصریح کرد: اصفهان یکی از استان‌های کم آب موجود در کشور محسوب می‌شود که طی سال‌های گذشته نیز با بحران‌های کم آبی به شدت مواجه شده است.

وی با اشاره به اینکه افزایش آلودگی هوا یکی دیگر از پیامد‌های توسعه صنعتی است، ادامه داد: در حال حاضر هوای اصفهان بیش از توان خود آلودگی هوا را تحمل می‌کند و هوای اصفهان ظرفیت مواد آلاینده جدید را ندارد.

کوشا‌فر با بیان اینکه شهرک صنعتی محمودآباد به دلیل پیوستگی مکانی با اصفهان تأثیر قابل توجهی بر روی آلودگی هوای اصفهان دارد، تاکید کرد: پیش از توسعه مناطق صنعتی جدید صنایع موجود باید به وضعیت بهینه برسند و سپس برای توسعه شهرک‌های صنعتی مانند محمودآباد تصمیم‌گیری شود.

وی با اشاره به اینکه هر توسعه صنعتی جدید نیز تنها بر اساس علم آمایش سرزمین باید انجام شود، افزود: دانش بومی، علم آمایش سرزمین و نظرات مردم محلی نیز در راستای توسعه شهرک‌های صنعتی ضروری است.

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13910404000240

خبرگزاری فارس      شماره: 13910404000240       91/04/04 - 10:37

/ 1 نظر / 29 بازدید
internim

فروش نمایندگی نامحدود هاست لینوکس با بهترین قیمت ماهیانه فقط 14 هزار تومن برای کسب اطلاعات بیشتر با ایدی internim@yahoo.com در ارتباط باشید