آیا این ابلاغیه بارگذاری جدید در اصفهان است؟ محیط زیست کجاست؟

در سالهای اخیر اصفهان با بحرانهای زیست محیطی مواجه است و درحالیکه مردم اصفهان منتظر اجرایی شدن طرحهای آمایش سرزمین برای بهبود شاخصهای زیست محیطی و کیفیت زندگی هستند، وزیر محترم صنعت، معدن و تجارت طی ابلاغیه 38403/60 مورخ6 اردیبهشت 94 _که از آن برداشت می شود محیط زیست مانع تولید است_، عدم نیاز به استعلام زیست محیطی را برای بخشی از صنایع مستقر در 50 کیلومتری اصفهان را (مطابق مفاد ابلاغیه)  بلامانع دانسته اند. تحقق این ابلاغیه در مناطقی مانند اصفهان که بارگذاری بیش از توان سرزمین است احتمال تشدید بحرانهای زیست محیطی را افزایش می دهد و متقابلا وظیفه سازمان حفاظت محیط زیست، مسئولان و نمایندگان محترم مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی را برای حمایت از مردم اصفهان چند برابر می نماید.

 

ابلاغیه: در راستای رفع موانع تولید و ساماندهی واحدهای تولیدی واقع در محدوده ممنوعیت استقرار صنایع موارد ذیل جهت اجرا  ابلاغ می گردد:

1-    صدور پروانه تولید برای محصول جدید، افزایش ظرفیت، تغییر نوع تولید و یا توسعه (اعم از همجوار یا غیرهمجوار) برای واحدهای مستقر در شهرک‎ها و نواحی صنعتی مصوب و یا انتقال به شهرک‎ها و یا نواحی صنعتی از محدوده‎های مذکور برای دارندگان مجوز صنعتی (پروانه بهره برداری، کارت شناسایی کارگاه و گواهی فعالیت صنعتی) به داخل شهرک‎ها و یا نواحی صنعتی نیاز به استعلام از سازمان محیط زیست نمی‌باشد.

2-    تغییر نوع محصو.ل یا محصولات، افزایش ظرفیت، توسعه و یا انتقال به خارج از شهرک‎های صنعتی با هماهنگی سازمان حفاظت محیط زیست برای کلیه دارندگان مجوز صنعتی (پروانه بهره برداری، کارت شناسایی کارگاه و گواهی فعالیت صنعتی) بلامانع است. سایر تغییرات پروانه در خارج از شهرک‎های صنعتی با رعایت ضوابط استقرار بلامانع است.

3-    مجوز دارندگان کارت شناسایی کارگاه و گواهی فعالیت صنعتی در استان‎های تهران، البرز و اصفهان در صورت انتقال به شهرک‎های صنعتی بدون استعلام از سازمان محیط زیست به پروانه بهره برداری تبدیل گردد.

 http://ard.mimt.gov.ir/index.php?module=cdk&func=loadmodule&system=cdk&sismodule=user/content_view.php&cnt_id=235667&ctp_id=93&id=648&sisOp=view

/ 1 نظر / 71 بازدید
قیمت یورو

سلام وب قشنگی دارید و مطالب مفیدی قرار دادید