محیط زیست اصفهان از زبان استاندار اصفهان

ارسال خبر از محمد جهانمرد-مرجع:http://shasa.ir/newsdetail-150671-fa.html
شبکه اطلاع رسانی ساختمان اصفهان 3 بهمن 1391
 
استاندار اصفهان با بیان اینکه صنایع اطراف کلان شهر اصفهان بلای جان مردم شده‌اند، گفت: تاسیس کارخانه پتروشیمی در شهرستان فریدون‌شهر باعث نابودی محیط زیست است.

 

علیرضا ذاکر اصفهانی...: صنایع به ازای فوایدی که برای استان داشته موجب زیان و تهدیدات زیادی نیز برای بشر شده است.

استاندار گفت: کارخانجات صنعتی در چهار طرف شهر اصفهان بلای جان مردم شده است و آلودگی ناشی از آنها موجب افزایش هزینه‌های درمانی شده است. ذاکر اصفهانی ادامه داد: عمق فاجعه زیست محیطی و آلودگی هوای شهر به حدی رسیده است که دیگر از ادارات کاری بر نمی‌آید و علاوه بر انجمن‌های مردمی هوادار محیط زیست، تمامی تشکل‌های مردم نهاد و همچنین رسانه‌ها باید به طورجدی در حل این معضل وارد شوند. وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: بر اساس گفته‌های مسؤولان اداره میراث فرهنگی حدود 40 هزار اثر تاریخی دراستان در معرض تخریب قرار دارد اما این اداره هزینه کافی مراقبت از این اماکن را ندارد...

ذاکر اصفهانی به احداث کارخانه پتروشیمی در شهرستان فریدون‌شهر که از مصوبات سفر هیئت دولت به استان اصفهان است اشاره کرد وگفت: این طرح بر اساس آمایش سرزمینی تدوین نشده است و اجرای آن باعث نابودی محیط زیست، منابع آب، افزایش شدید گرمای هوای این منطقه است...

وی ادامه داد: همواره نامه‌های زیادی از مردم این شهرستان برای پیگیری ساخت کارخانه پتروشیمی به دفتر استانداری می‌رسد اما بهتر است هزینه ساخت این کارخانه در امر توسعه دامداری و کشاورزی آن منطقه خرج شود.

/ 2 نظر / 26 بازدید
Mehdi

سلام,وبلاگ قشنگی داری خوشم اومد. اگه به بازی علاقه داری به من هم سر بزن

منم کشاورز

سلام لطفآ جهت گسترش مطالب محیط زیستی در اینترنت تبادل لینک نماییم. بعد از قرار دادن لینک منم کشاورز در وبلاگ خود به من اطلاع دهید تا لینک شما را در منم کشاورز قرار دهم./ موفق باشید.