همایش مردم برای احیای زاینده‌رود برگزار می‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان به نقل از روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی استان اصفهان، مسوول کمیته آب کمیسیون کشاورزی و صنایع تبدیلی اتاق اصفهان به اعلام این خبر اظهار کرد: هدف از برگزاری این همایش ارایه راهکارها برای احیای رودخانه زاینده رود و اطلاع رسانی از عوامل خشکی آن و همچنین مسئولیت مردم در حفظ و حراست از رودخانه است.

مهدی بصیری افزود: در این همایش از مسئولان استان، شهری و عموم مردم دعوت به حضور شده تا راهکارهای احیای رودخانه تمدن ساز زاینده رود مورد بررسی قرار گیرد.

بصیری برگزاری پانل تخصصی با حضور اساتید دانشگاه، نمایندگان مجلس و مسئولان را یکی از بخش‌های همایش ذکر کرد و گفت: نمایشگاهی از عکس‌های رودخانه زاینده رود در گذر زمان نیز در حاشیه همایش برپاست.

وی زاینده رود را مهم‌ترین رودخانه دایمی فلات مرکزی ایران برشمرد که طی 13 ساله اخیر با خشکی‌های متناوب روبرو شده و افزود: این رودخانه علاوه بر تأمین آب شرب استان و استان‌های هم‌جوار نقش موثری در حفاظت از محیط زیست اطراف این رودخانه نیز داشته است. 

وی مدیریت جامع رودخانه از سر آب تا پایاب را یکی از مهم‌ترین راهکارهای احیای این رودخانه عنوان کرد و گفت: جلوگیری از برداشت‌های غیر قانونی از رودخانه، احقاق حقوق حق آبه داران و رعایت عدالت صرفه جویی در زمان خشکسالی در تمام بخش‌های رودخانه از جمله راهکارهای احیای این رودخانه برشمرد.   

وی افزود: نتایج این جلسات در قالب سه بخش راهکارهای کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت در همایش ارایه می‌شود.

همایش مردم برای احیای زاینده رود چهارشنبه 4 اسفند از ساعت 16 الی 19 در سالن همایش‌های بین‌المللی اتاق اصفهان واقع در میدان فیض برگزار می‌شود.

- See more at: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13921212001668#sthash.yTctj19L.dpuf

/ 0 نظر / 21 بازدید