زمین ما


جبران بحران بی‌آبی زاینده‌رود نیازمند هزینه کردن نفت بسیار است نویسنده: محمد کوشافر - پنجشنبه ٢٩ خرداد ۱۳٩۳

به گزارش ایمنا محمد کوشافر در نشست هم اندیشی و تعامل کمیته آب اتاق با مدیران رسانه های جمعی اصفهان، اظهار داشت: خشکی زاینده رود و تالاب گاوخونی، کانون ریزگردها را در مرکز ایران ایجاد کرده است.
وی با اشاره به بخشی از سخنان رئیس جمهور در جمع کارکنان محیط زیست مبنی بر اینکه ریزگردها را نوعی تروریسم است و چگونه باید با آن مبارزه کرد، بیان داشت: متاسفانه این ریزگردها در مرکز ایران به دلیل خشکی تالاب گاوخونی و زاینده رود در حال تشدید است.
کوشافر فرونشست اصفهان و مسائل دیگر ناشی از بحران آب را پیامدی ملی و نه استانی معرفی کرد و گفت: زاینده رود ظرفیت های بسیاری دارد و اگر خشک شود این پتانسیل ها برای همیشه از دست می رود.
وی رسانه ها را صدای مردم دانست و بیان داشت: زمانی که در سطوح بالاتر صحبت از اصفهان می شود حاکی از این است که در سطوح بالاتر مدیریتی کشور حرفی از اصفهان زده نمی شود و اذهان درگیر بحران آب استان نیست.
این استاد دانشگاه با بیان اینکه اصفهان نیازمند تحرک رسانه ای بیشتر برای رساندن صدای بحران آب استان به گوش مسئولان کشور دارد، تصریح کرد: به طور قطع زاینده رود را با اخلاق، دانش، اراده و همبستگی ملی و ... می توان احیا کنیم.

http://imna.ir/vdccoxqs12bqpm8.ala2.html

  نظرات ()